čtvrtek 14. ledna 2016

Sušenky z červené řepy (od 1 roku)

Zbylo mi kousek vařené řepy, kterou bylo nutno spotřebovat. Když se dají dělat sušenky z mrkve a dýně, proč ne z řepy, že? Navíc díky tomu chytly krásně růžovou barvu, která se dětem líbí. I sušenky jim chutnají. Uf! :-)

Na cca 40ks sušenek (dle velikosti vykrajovátka):

 • 130g uvařené červené řepy
 • 100g másla
 • 50g krystalového cukru
 • 220g hladké mouky (použila jsem špaldovou)


Řepu rozmixujte na kaši (pomožte si tyčovým nebo mixérem na koktejl) s rozpuštěným máslem, poté vmíchejte cukr a mouku. Vypracujte vláčné, lehce gumové těsto, se kterým se poměrně dobře pracuje. Pokud bude potřeba, dopomozte si k tomu přidáním většího množství mouky. Vyválejte na plát silný cca 5mm, vykrajujte tvary a pečte na 180°C přibližně 10 minut - dorůžova, jako vždy, jen tentokrát opravdu doslova :-))

Dětská specifika
 • složením surovin jsou sušenky snad vhodné i pro mladší děti, nicméně mám zato, že děti do 1 roku ještě nemají natolik zavedený stravovací režim, aby měly potřebu mlsat, proto řadím do receptů pro starší děti

8 komentářů:

 1. Dneska jsme se synem pekli pro zítřejší dětskou návštěvu, chutnalo i syrové těsto ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dneska jsme se synem pekli pro zítřejší dětskou návštěvu, chutnalo i syrové těsto ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně, malej mi taky ujídal syrové těsto :o). Jsou moc dobré. Líbí se mi, že je tam optimálně cukru. A ta barva! Vykrajovali jsme srdíčka, to by se hodilo i na Valentýna :o). S těstem se perfektně pracuje. Díky!

  OdpovědětVymazat
 4. Díky všem za milé komentáře :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Výborné, trochu sem to poupravila - dala datlový sirup a řepu neuvařenou a luxus asi to malému sním :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Velmi dobré, dceři moc chutnaly. Těsto tedy trochu gumovitější, takže tvary sušenek se trochu rozjely, ale to se v bříškách všechno srovnalo :)

  OdpovědětVymazat